minghungmachinery@gmail.com   ▏ +86-18769900191 / +86-15589105786
Kontrplak Nasıl Yapılır? ---kontrplak makinesi
You are here: Home » News » Kontrplak Nasıl Yapılır? ---kontrplak makinesi

Kontrplak Nasıl Yapılır? ---kontrplak makinesi

Views: 5     Author: SHANDONG MINGHUNG WOOD MACHINERY CO.,LTD     Publish Time: 2021-06-19      Origin: www.plywoodmachineline.com

Kontrplak Nasıl Yapılır? ---kontrplak makinesi

Kontrplak Nasıl Yapılır?

ağaç işleme makinesiAgac soyma makinesikaplama kurutmaKontrplak makinesikontrplak sıcak preskontrplak yapma makinesitutkal makinesiZımpara makinesiautomatic veneer machine line

İşlenmemiş içerikler:

Merkez katmanlar, kaplama çekirdeği olarak bilinir. Beş veya daha fazla katlı kontrplaklarda ara katmanlar çapraz bantlar olarak bilinir. Kontrplak dış katmanları yüz kaplamadır ve bazıları melamini lamine edecektir.


Kontrplak, sert ağaçlardan ve yumuşak ağaçlardan veya ikisinin bir kombinasyonundan yapılabilir. Bazı yaygın sert ağaçlar arasında huş ağacı, kayın, akasya ağacı, maun, meşe ve tik bulunur. Kontrplak yapımında kullanılan yumuşak ağaç kavak, çam ve diğerleridir.


Ahşap kaplama katmanlarını birbirine yapıştırmak için kullanılan yapıştırıcı türü, bitmiş kontrplak için özel uygulamaya bağlıdır.


Kontrplak Uygulaması:

Kontrplak, inşaat kontrplaklarına, mobilya kontrplaklarına, deniz kontrplaklarına sahiptir, bazıları esas olarak bina inşaatı için kullanılır, bazıları iç dekorasyon için kullanılır, bazıları ambalaj için kullanılır.


Kontrplak Boyutu:

Kontrplak levhanın kalınlık aralığı 18 mm'den 100 mm'ye kadardır, bazıları 18 mm üretebilir, bu yaygın bir kalınlıktır, bazıları 30 mm, 60 mm veya daha fazla üretebilir. Uygulamaları farklı olacaktır. Çekirdek, çapraz bantlar ve bir kontrplak tabakasının yüzü ve arkası farklı kalınlıktaki kaplamalardan yapılmış olsa da, her birinin kalınlığı merkez etrafında dengelenmelidir. Bu, kontrplak kalitesinin iyi olduğundan emin olabilir.

Kontrplak levhanın genel boyutu genellikle 4 ft (1,2 m) genişliğinde ve 8 ft (2,4 m) uzunluğundadır. Ayrıca 1700 mm genişlik gibi bazı özel boyutlar.Üretim süreci:

Kütükler:

Bildiğim kadarıyla, birçok kontrplak fabrikası, kendilerine kütük sunabilecek, maliyetten tasarruf edebilecek ve çevreyi koruyabilecek ağaçları kendi başlarına dikecekler, bu iyi bir fikir. Veya bazıları yerel pazardan kütük satın alacak veya odun ithal edecek ve farklı pazarlar farklı kütükler kullanacak, bazıları kayın, bazıları huş, bazıları akasya ağacı, bazıları albasia kullanacak.


agac soyma makinesi


Ahşap kabuğu çıkarmak için kütük soyucu aracılığıyla, daha sonra kaplama soyma makinesine teklif edin. Soyulmaya başlamadan önce, bloklar genellikle ahşabı yumuşatmak için ısıtılır ve ıslatılır. Bloklar buğulanabilir veya sıcak suya daldırılabilir. Bu, kaplama soyma makinesinin çalışması için daha kolay olacaktır.


Daha sonra ısıtılan bloklar/kütükler soyucu torna tezgahına taşınır, burada otomatik olarak hizalanır ve torna tezgahına teker teker beslenir. Kaplama torna makinesinin maksimum hızı 80m/dk olabilir, hızlı ve yüksek verimlidir ve çap küçüldükçe kaplama soyma makinesinin hızı daha hızlı olacaktır. Ve kaplama kalınlığını ve genişliğini cnc ekrandan çok uygun bir şekilde ayarlayabilirsiniz. maksimum kütük çapı 600 mm olabilir, soyucu çekirdek olarak bilinen kalan ahşap parçası tornadan çıkarılır ve yerine yeni bir soyucu blok beslenir.

Kaplama soyma torna tezgahı farklı boyuta sahiptir, eğer maksimum kütük uzunluğunuz 1300 mm ise, o zaman maksimum kütük uzunluğunuz 2600 mm ise, 4 fitlik kaplama soyma makinesini seçin, ardından kütük uzunluğunuz daha uzunsa 8 fit kaplama dilimleme makinesini seçin , ayrıca sorun değil, çünkü fabrika kaplama makinesini özelleştirebilir.

Kaplama bölümleri daha sonra derecelerine göre sıralanır ve istiflenir. Bu manuel olarak yapılabilir veya vakumlu kaplama istifleyici kullanılarak otomatik olarak yapılabilir, bu makineyi kullanmak iki işçiden tasarruf edecek ve iş verimliliğini artıracaktır.


kaplama kurutma makinesi

Ayrılan bölümler, nem içeriğini azaltmak ve birbirine yapıştırılmadan önce küçülmelerini sağlamak için bir kurutucuya beslenir. Kaplama soyma makinesi ile üretildikten sonra kaplama nemi daha yüksektir, bazıları %30-40, bazıları %70 olabilir, kontrplak yapmak için uygun değildir, bu nedenle ahşap kaplamanın kurutulması gerekir. Çoğu kontrplak değirmeni, parçaların ısıtılmış bir oda boyunca sürekli hareket ettiği mekanik bir kurutucu kullanır. Kaplama kurutma makinesinin üç tipi vardır, fabrika odanıza, üretim kapasitenize, kaplama kalınlığına göre kaplama presli kurutucu, kaplama silindirli kurutucu ve yüz kaplama örgülü kurutucudur, daha sonra daha iyi ve uygun olanı seçin.tutkal makinesi

Tutkal yayıcı ile ahşap kaplama yüzeyindeki tutkal kaplama, daha sonra belirli bir kontrplak çalışması için bir araya getirilerek parçaları birbirine yapıştırın. Çekirdek kaplamanın kısa bölümleri daha sonra yapıştırılmış sırtın üzerine çapraz olarak serilir ve tüm tabaka ikinci kez tutkal yayıcıdan geçirilir. Son olarak, yüz kaplaması, yapıştırılan çekirdeğin üzerine serilir ve levha, prese girmeyi bekleyen diğer levhalarla istiflenir.


soğuk pres makinesi

sıcak pres makinesi

yapıştırılmış kontrplak levhalar önce soğuk pres makinesine yüklenir, maksimum açıklığı 1800 mm'dir, basınç 400t 500t 600t olabilir, daha sonra sıcak pres makinesine girebilir, sıcak pres makinesi basıncı 500t, 600t, 800t, 1000t, 1200t veya daha büyük olabilir, ve 10 gün ışığı, 12 gün ışığı, 15 gün ışığı, 20 gün ışığı, 25 gün ışığı olabilir. pres makinesi kontrplağı bir basınç altında sıkıştırırken aynı zamanda onları yaklaşık 109.9-150 C'lik bir sıcaklığa ısıtır. Basınç, kaplama katmanları arasında iyi bir temas sağlar ve ısı, yapıştırıcının maksimum güç için düzgün bir şekilde sertleşmesini sağlar. . 10 dakikalık bir sürenin ardından pres açılır ve çarşaflar boşaltılır. Bu adım sayesinde, kontrplak güçlü ve iyi bir şekil alır.


kontrplak testere makinası

Pürüzlü kontrplak levhalar daha sonra kontrplak kenar kesme testere makinesinden geçer ve bu da onları nihai genişlik ve uzunluklarına göre düzeltir. Kontrplak testere makinesi kızılötesi ile yönlendirilir ve mikro bilgisayar, otomatik testere ve istifleme kontrplak tarafından kontrol edilir, çok uygun.


Son adım, plywood'un her iki tarafını zımpara makinesi ile zımparalamak. Tek parça kontrplakta bazı yerlerin kalınlıkları farklı olduğundan, zımpara makinesi ile kalınlıkları doğru ve dengeli hale gelecek ve aynı zamanda kontrplak yüzeyi pürüzsüz ve parlak hale gelecektir.


Bitmiş levhalar, alıcıya maruz kalma derecesi, kalite, değirmen numarası ve diğer faktörler hakkında bilgi veren bir kalite-ticari marka ile damgalanmıştır. Aynı kalitedeki ticari markanın levhaları yığınlar halinde birbirine sarılır ve sevkiyatı beklemek üzere depoya taşınır.


Şimdiye kadar tüm kontrplak üretim süreci tamamlandı. Kontrplak nasıl üretileceğini ve ne tür kontrplak makinesine ihtiyacınız olduğunu açıkça bildiğinize inanın.


Fabrikamız, ileri teknoloji, profesyonel mühendisler ve işçiler, iyi satış ekibi ile uzun yıllar kontrplak makinesi ve kaplama makinesinin Çin profesyonel üreticisidir, yeteneğimiz ve samimi size iyi ve uygun kontrplak makinesi sunuyoruz.


#kontrplakmakinesi #kontrplakiçinmakine #kaplamamakinesi  #Chinamachine #plywoodmachine

 

CONTACTS:

Ali: +86 15805496117

Mark: +86 18769900191

Lucinda: +86 15805493072

Email: minghungmachinery@gmail.com


Shandong MINGHUNG Wood Machinery Co.,Ltd is one famous manufacturer of plywood machine in China, located in Linyi city. 

Home

CONTACT US

 +86-18769900191 /  +86-15589105786 
 +86-18769900191 / +86-15589105786
 
minghungmachinery@gmail.com
  Fangcheng Town,Lanshan District,Linyi City,Shandong Province,China
Copyright © 2010 SHANDONG MINGHUNG WOOD MACHINERY CO.,LTD